Oracle: Google kopieerde Java code 1 op 1
Gepubliceerd: Donderdag 28 oktober 2010
Auteur: Chris Broesder
Oracle heeft de reeds lopende aanklacht tegen Google geüpdatet. Delen van de Android software zouden letterlijk overgenomen zijn van de Java code. Die code is intellectueel eigendom van Oracle.
In augustus van dit jaar kwam Oracle met een verrassende rechtszaak waarin het softwarebedrijf claimde dat delen van het Android telefoon OS van Google de Java copyrights schenden. Die rechten vergaarde Oracle met de aankoop van Sun Microsystems. IBM steunde Oracle.
De originele aanklacht bevatte weinig details over deze schending, maar uit een uitgebreidere aanklacht die gisteren werd ingediend stonden voorbeelden van de betreffende code als bewijsstukken vermeldt.
Eén op één gepikt
Ongeveer een derde van de Android Application Programming Interface (API) packages zouden zijn afgeleid van de Java API packages waar copyright op rust. Volgens Oracle bestaan de geschonden elementen uit "Java method en class namen, definities, structuur en inhoud van Java class libraries, plus daarnaast nog de inhoud en structuur van de Java documentatie. In op zijn minst een aantal gevallen is de Android programmacode direct gekopieerd van code die aan Oracle America toebehoort", beschuldigt Oracle. Daarnaast zijn er nog een aantal Java-gerelateerde patenten die volgens het bedrijf geschonden zijn. Deze stonden al in de originele aanklacht.
Ruggegraatloos
Google heeft nog geen commentaar gegeven op de gedetailleerde aanklacht of bewijsstukken. In het verleden heeft het de zaak bestempeld als een ongefundeerde en ruggegraatloze aanval op Google en de open source gemeenschap en heeft het aangekondigd de aanklacht te zullen bevechten.
Bron: Techworld
De rubriek Tips & Tools biedt praktische informatie die IT-professionals in hun dagelijkse werk kunnen toepassen.
