5 Dodelijke computers

hal

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (10)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Vrijdag 19 november 2010
Auteur: Chris Broesder

Computers worden in fictie vaak weergegeven als megalomane entiteiten met wereldheerschappij als hobby. Daarmee representeren ze de angst voor technologie, die uiteindelijk slimmer is dan het menselijk ras. Hier volgen vijf voorbeelden van deze gevreesde digitale breinen.

HAL 9000

HAL 9000 is de kwaadaardige boordcomputer van de Discovery One uit Stanley Kubrick's film 2001: A Space Odyssey (1968) naar het gelijknamige boek van Arthur C. Clarke. HAL staat voor Heuristic programmed ALgorithmic computer. Volgens de makers is het dan ook toeval dat wanneer je alle drie de letters één plaats verder in het alfabet zou schuiven, de naam van de Big Blue tevoorschijn komt.

HAL vertoont naar verloop van de reis die de Discovery One spaceshuttle maakt richting Jupiter wat kleine gebreken. Daarop proberen de astronauten de slimme computer uit te schakelen. Vanaf dat moment wordt de computer echter de grote antagonist van de film.

Om uitschakeling te voorkomen probeert HAL de hele crew uit te moorden. Tevergeefs proberen de astronauten te verbergen hoe ze HAL willen uitschakelen, maar weten helaas niet dat HAL kan liplezen. Daarnaast kan HAL 9000 praten, hij heeft stemherkenning, gezichtsherkenning, een oog voor kunst, hij kan emoties uiten en interpreteren, redeneren en schaken.

Met dat alles heeft HAL 9000 overigens de dertiende plaats behaald in de lijst van 50 beste slechteriken in films volgens het American Film Institute.

« vorige 1 2 3 4 5

De rubriek Tips & Tools biedt praktische informatie die IT-professionals in hun dagelijkse werk kunnen toepassen.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Flexibele IT noodzaak voor banken

    Banken worden belemmerd in hun agility door de beperkte flexibiliteit van hun IT-systemen. Onderzoeksrapport waarin de drastische vernieuwing wordt beschreven.

    Downloaden
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)