Laptops Amerikaanse ministerie van Veiligheid niet zo veilig
Gepubliceerd: Donderdag 5 oktober 2006
Auteur: Wilbert de Vries
Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid blijkt er niet in te slagen gevoelige gegevens op zijn eigen laptops adequaat te beschermen.
Tot deze conclusie komt Frank Deffer, it-specialist bij het ministerie, na een onderzoek van bijna honderd laptops. Het geheime rapport is al in augustus opgeleverd, maar recent pas vrijgegeven nadat het predikaat vertrouwelijk was verwijderd.
In totaal zijn 94 notebooks onderzocht. Op het gebied van configuratie, patch en voorraadbeheer 'valt er nog het nodige werk te doen'.
Zo is er volgens de onderzoekers nog altijd geen standaardconfiguratie voor laptops die aan de overheidseisen voldoet. Bijna 40 procent van de geteste laptops bevatte als gevolg hiervan een of meerdere beveiligingslekken.
Op ongeveer 20 procent van de notebooks ontbraken drie of meer patches. Twee uitleenlaptops en twee 'secundaire laptops' misten samen maar liefst 160 patches.
Bron: Techworld
De rubriek Tips & Tools biedt praktische informatie die IT-professionals in hun dagelijkse werk kunnen toepassen.
