Firefox 3.6 RC review: Firefox is terug!

firefox

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (5)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Maandag 18 januari 2010
Auteur: Steven J. Vaughan-Nichols

Het is weer spannend in de wereld van webbrowsers. Chrome van Google is sneller dan snel en er wordt serieus gedacht dat Internet Explorer zijn eerste plaats kwijt gaat raken. Maar in al die opwinding zou het niet verstandig zijn om Firefox over het hoofd te zien. De nieuwe versie komt binnenkort uit en de RC is nu al beschikbaar. Het vlaggenschip van Mozilla ziet er beter uit dan ooit.

Zogauw de release candidate uitkwam op 9 januari (gisteren is RC2 uitgekomen), zijn we die versie gaan testen op twee Dell 530S desktop pc's. Deze wat oudere computers worden aangedreven door een 2.2GHz Intel Pentium E2200 dual core processor met een 800MHz front-side bus. Elk van de machines heeft 4 GB aan RAM, een 500GB SATA schijf en een geïntegreerde Intel 3100 GMA chipset. Een ervan is voorzien van Windows XP SP3 en de andere draait op MEPIS 8 desktop Linux.

Veel betere prestaties

Tot onze grote vreugde bleek dat de nieuwe Firefox veel minder geheugen in beslag neemt na langer gebruik dan zijn voorganger, Firefox 3.5.6. Beter geheugengebruik mag dan niet het meest opwindende deel zijn van een browser, maar als je een serieuze webgebruiker bent, die uren aan een stuk meerdere tabs open heeft staan, dan is het wel degelijk van belang. We hebben verschillende geheugenproblemen opgemerkt in Firefox 3.5.6, die de prestaties van de pc verminderden. Maar tijdens onze test van 3.6 lijken deze problemen opgelost. En alleen dat al maakt dit in onze ogen een geweldige stap voorwaarts.

We hebben ook opgemerkt dat de nieuwe Firefox veel sneller is dan de vorige versie. Voor een deel komt dit doordat Firefox scripts voortaan asynchroon draait. In het verleden wachtte Firefox eerst op het eerste script van de pagina, voordat het volgende script werd gedraaid, hoe lang het ook duurde voor dat eerste helemaal gedownload was. Nu draait Firefox gewoon het scriptje dat als eerste gedownload is, ongeacht waar het op de pagina staat. Het is een van die kleine veranderingen die een groot verschil maken bij pagina's met meerder scripts.

Firefox 3.6 doet het vooral goed met web 2.0 sites die veel gebruik maken van JavaScript. Met de geüpdatete JavaScript engine TraceMonkey bleek dat de browser meer dan drie keer zo snel was als de vorige versie in de SunSpider JavaScript benchmark test. Op het Windows XP systeem deed Firefox 3.5.6 er 3034.34 milliseconden over, terwijl Firefox 3.6 de eindstreep overkwam al na 1007.0 milliseconden.

Dat is een geweldige vooruitgang, maar daarmee blijft Firefox nog wel achter op Chrome, dan zo'n rondje makkelijk doet in een tijd van 553.0 milliseconden.

« vorige 1 2 3

De rubriek Tips & Tools biedt praktische informatie die IT-professionals in hun dagelijkse werk kunnen toepassen.

Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Maximaliseer het voordeel van SaaS

    Cloud-applicaties hebben grote invloed op het gebruik van de IT-architectuur en niet ieder project levert de verwachte voordelen op.

    Downloaden
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
  • Kostenbesparing voor long tail appsOplossing voor kostenkwesties in VDI. Technologie geschikt voor long tail apps.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)