Mozilla lanceert eerste bèta van Firefox 4

firefox

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Woensdag 7 juli 2010
Auteur: Sander van der Meijs

De nieuwste versie van Firefox is onderweg. Mozilla heeft de bèta gelanceerd van Firefox 4, met een nieuw uiterlijk en een flink aantal nieuwe features.

Met Firefox 4 bèta introduceert Mozilla een nieuwe interface. Het leent het een en ander van Chrome, door de tabs default helemaal bovenin te zetten (dit is alleen voor Windows, maar het komt later ook naar Mac en Linux), en door het verbergen van de menubalk. In plaats daarvan biedt een nieuwe Firefox button toegang tot veelgebruikte opdrachten.

Nieuwe features

Net als andere nieuwe browsers heeft Firefox 4 bèta crash protection. Daardoor zal alleen de plugin crashen, in plaats van de hele browser. Verder biedt de beta ondersteuning voor HTML5 en WebGL voor het renderen van 3D binnen de browser (alhoewel dit default nog uit staat). Bovendien wordt het WebM videoformaat van Google ondersteund.

Snelheid, privacy

Mozilla heeft de plannen voor Firefox 4 eervorige maand uit de doeken gedaan. De nieuwe browser moet in november jaar uitkomen, en vooral sneller, gebruiksvriendelijker en krachtiger zijn. Privacy en grip op de omgang met verschillende websites staat hoog op de agenda. Ook wil Mozilla mogelijkheden inbouwen voor offline gebruik van webapps. Deze beta stond gepland voor eind juni.

Je kunt de bèta van Firefox 4 downloaden en proberen. Maar het wordt natuurlijk niet aangeraden voor een productieomgeving. Voor de feedback heeft Mozilla een Feedback Add-on toegevoegd, zodat je de ontwikkelaars makkelijk op de hoogte kunt stellen van je opmerkingen.

Bron: Techworld

De rubriek Tips & Tools biedt praktische informatie die IT-professionals in hun dagelijkse werk kunnen toepassen.

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Houdt grip op UC-uitdagingen

    Unified communications biedt vele voordelen, maar heeft ook specifieke uitdagingen en niet ieder project levert het verwachte ROI op.

    Downloaden
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)