Menselijke IT-fout IBM haalt Bank Singapore offline

Windows fout error

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Woensdag 14 juli 2010
Auteur: Chris Broesder

IBM heeft de verantwoordelijkheid op zich genomen voor het falen van IT-systemen bij één van de grootste banken van Singapore. De fout van een of meerdere werknemers heeft het probleem veroorzaakt.

In een statement van IBM zegt het bedrijf dat de problemen begonnen toen tools die software monitoren een instabiliteit registreerden in het opslagsysteem van de DBS bank. Hoewel het systeem volledig functioneel bleef, hebben werknemer(s)s van IBM toch een herstelproces gestart om het 'probleem' op te lossen.

Verkeerde procedure

"Vervolgens is de verkeerde procedure gevolgd en was het falen van het systeem onafwendbaar", aldus IBM. "Er heeft geen dataverlies plaatsgevonden", voegt het bedrijf nog wel toe".

De IT-systemen van de DBS bank zijn 7 uur offline geweest, waardoor klanten niet meer geautomatiseerd geld uit de muur konden halen.

IBM zegt stappen te hebben ondernomen om het personeel beter te trainen in de juiste procedures bij bepaalde gebeurtenissen. Verder wordt gekeken naar verbetering van de infrastructuur van DBS IT-systemen.

Van Lanschot

Het internetbankieren van de Van Lanschot bank was door een defect in de koeling van het datacentrum sinds het weekend van 10 en 11 juli ook offline. Het financieel dagblad meldde vervolgens dat dit datacentrum net als het DBS banksysteem door IBM beheerd zou worden. Uit navraag bij de Van Lanschot bank blijkt dit echter niet het geval. Sinds 13 juli rond de klok van half 9 is het online banking systeem overigens weer daadwerkelijk online.

Bron: Techworld

De rubriek Tips & Tools biedt praktische informatie die IT-professionals in hun dagelijkse werk kunnen toepassen.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Houdt grip op UC-uitdagingen

    Unified communications biedt vele voordelen, maar heeft ook specifieke uitdagingen en niet ieder project levert het verwachte ROI op.

    Downloaden
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)