Vijfde bèta Firefox 4.0 met hardware acceleratie

firefox

Artikelgereedschap

  • Tip ons
  • Printen
  • Reacties (0)
Aanbevelen

Gepubliceerd: Woensdag 8 september 2010
Auteur: Sander van der Meijs

De vijfde bèta van Firefox 4.0 heeft gisteren voor het eerst het licht gezien, met grafische hardware acceleratie op Windows en met een nieuwe mogelijkheid voor ontwikkelaars om muziek aanschouwelijk te maken op hun websites. Van de bèta van IE9, die over een paar dagen uitkomt is een video uitgelekt.

"Deze nieuwe update van Firefox 4 Beta brengt super snelle graphics en geweldige nieuwe audio mogelijkheden naar het web", zo begint hoofdontwikkelaar Mike Beltzner zijn aankondiging op het Mozilla Blog. Voor de snelle graphics maakt de nieuwe beta gebruik van de hardware in computers met Vista en Windows 7. Het gebruikt standaard Direct2D om het laden sneller te maken van websites met veel graphics. Deze acceleratie werd al aangeboden in de alpha en de vorige bèta's, maar staat nu dus standaard aan.

In onze test voelde Firefox 4 bèta zeker sneller aan dan Firefox 3.6 en zelfs dan de derde bèta. Maar bij het openen van veel tabs tegelijk crashte de browser weer als vanouds.

Geluid in HTML5

Het visualiseren van geluid is een feature die het goed doet in promotievideo's (zie de video onder dit artikel). In deze beta zit een nieuwe API waarmee je in HTML5 muziek op allerlei manieren om kunt zetten in beeld. Dat kan op allerlei manieren die we al kennen, maar ook in een 3D landschap en je kunt bijvoorbeeld aan laten geven hoeveel beats er per minuut langskomen.

Veiligheid

Belangrijker is dat er een nieuw beveiligingsprotocol in Firefox 4 zit, waarmee websites van Firefox kunnen eisen dat het een veilige connectie maakt. Firefox 4 bèta weet nu welke sites dit HTTP Strict Transport Security (HSTS) gebruiken, en zal dan alleen verbinden met SSL.

Er zijn overigens ook al features uit de bèta gehaald, zo meldt the H. De Account Manager is bijvoorbeeld verwijderd, en nog een aantal andere features lopen dat risico.

Internet Explorer 9

Over ongeveer een week zal ook IE9 beta uitkomen. Iebest.com beweert dat het al de hand heeft weten te leggen op de nieuwe beta. Het heeft twee video's online gezet waarin we de nieuwe browser van Microsoft kunnen bewonderen. Thom Holwerda van OSnews stelt in reactie daarop dat de vormgevers van Microsoft een flink pak slaag verdienen. Als dit tenminste de echte bèta is, wat hij betwijfelt.

Bron: Techworld

De rubriek Tips & Tools biedt praktische informatie die IT-professionals in hun dagelijkse werk kunnen toepassen.

Relevante whitepapers

Alle whitepapers >>

Totaal 0 reactiesLaatste reacties


Nieuwsbrief

Ontvang dagelijks een overzicht van het laatste ICT-Nieuws in uw mailbox

Whitepapers

  • Houdt grip op UC-uitdagingen

    Unified communications biedt vele voordelen, maar heeft ook specifieke uitdagingen en niet ieder project levert het verwachte ROI op.

    Downloaden
  • Flexibele IT noodzaak voor bankenOnderzoeksrapport over de beperkte flexibiliteit van veel IT-systemen in de bancaire wereld. Lees meer!
  • Overheid bespaart met cloud computingDiscussie over cloud-beleid overheid. Whitepaper over kosten, veiligheid en beschikbaarheid.
» Meer whitepapers

Peiling

Loading Poll

Video: Review: HTC One X-smartphone met vijf...

Review: HTC One X-smartphone met vijf cores (video)