Gepubliceerd: Maandag 7 september 2009
Auteur: Loek Essers
Onderzoekers hebben een manier ontwikkeld om met gebaren een computer aan te sturen. Minority Report komt een stapje dichterbij.
Het Fraunhofer instituut maakt het mogelijk om zonder hulpmiddelen als een bril of speciale handschoenen een computer te bedienen. Alleen met handgebaren kan bijvoorbeeld een variant van het spelletje Pong worden gespeeld.
De techniek werkt met twee camera's die boven de gebruiker zijn gemonteerd. Infrarood licht en lasers peilen de positie van de handen en met software wordt de beweging vertaald naar het scherm. In 2008 was er al een prototype dat tweedimensionale besturing mogelijk maakte. Dit systeem is nu uitgebreid naar drie dimensies.
Microsoft werkt aan een dergelijk systeem (codenaam Project Natal) voor zijn spelcomputer Xbox360. Doel van het Fraunhofer-project is gebaren ook geschikt te maken voor regulier computergebruik.