
Microsoft zoekt 5000 nieuwe medewerkers
Microsoft is zeer tevreden over de verkoopcijfers van Windows XP. Het bedrijf wil dit jaar 5000 mensen extra aannemen voor softwareontwikkeling.
Microsoft is zeer tevreden over de verkoopcijfers van Windows XP. Het bedrijf wil dit jaar 5000 mensen extra aannemen voor softwareontwikkeling.

Microsoft zoekt 5000 nieuwe medewerkers
Microsoft is zeer tevreden over de verkoopcijfers van Windows XP. Het bedrijf wil dit jaar 5000 mensen extra aannemen voor softwareontwikkeling.
Bill Gates kondigde dat aan tijdens een analistenbijeenkomst in Redmond. Het budget voor de afdeling Research en Development wordt het komende jaar met twintig procent verhoogd tot 5,2 miljard dollar. Dit staat in schril contrast tot de berichten van bijvoorbeeld Intel, Lucent en Hewlett-Packard waar vele duizenden mensen ontslagen worden.
Volgens de softwaregigant is Windows XP het meest verkochte besturingssysteem van het bedrijf ooit. Van XP zijn wereldwijd 46 miljoen exemplaren verkocht sinds de lancering in oktober 2001. Dat is 230 procent meer dan het aantal verkochte exemplaren van Windows 95 en 160 procent meer dan Windows 98.
Vorige week maakte Microsoft nog een omzetstijging van tien procent bekend dat voor een groot deel te danken was aan de verkoop van Windows XP. Van XP wordt later dit jaar ook nog een versie voor de tablet-pc en de laptop verwacht, schrijft CNet.
Nieuwe sofware
Microsoft is positief over de ontwikkeling de opvolger van Windows XP met de codenaam Longhorn. De nieuwe Windows-versie moet begin 2004 klaar zijn. Gates demonsteerde donderdag onder meer hoe in de toekomstige software een icoontje werkt waarmee de gebruiker klachten en fouten over de software naar Microsoft kan sturen. De gebruiker wordt dan doorgestuurd naar een discussiepagina van Microsoft waar hij in contact kan komen met andere Windows-gebruikers. Die pagina's worden voortdurend gelezen door productonwikkelaars.
John Connors, financieel directeur bij Microsoft, ging tijdens de analistenbijeenkomst ook nog even in op de boekhoudschandalen waarmee Enron en Worldcom te maken hebben. "Wij nemen de financiële integriteit van dit bedrijf serieus", zei Connors volgens de Wall Street Journal. "Jullie zullen ons niet tegenkomen in dergelijke artikelen in de toekomst", verzekerde hij.
Volgens Connors komt de groei van de totaalomzet dit jaar uit op 13 procent, in plaats van de 11 procent waar het bedrijf eerder vanuit ging. De omzet zal dit jaar naar verwachting uitkomen op 32,4 miljard dollar.
bordewijk susan:dat er steeds iets nieuws komt is natuurlijk prachtig maar als er al een opvolger is voor windows xp waarom kan je die dan niet downloden,via internet,de verkoop is toch groot genoeg .ladyaladin1941@hotmail.com
Herman:Zlim, gaat eindelijk een voordeeltje toevoegen aan kopen..nm
Willem:Petje af. In een tijd waar iedereen een economische terugval ziet gewoon "double digit" groei laten zien (en niet zo'n beetje ook: 13% op een bedrag van 30 miljard!) en ook nog eens 5000(!) mensen aannemen!!!
Ro:Dear Mr Bill Gates,
I still looking for a job. Can you help me!
Dat is nu nog eens een goed bericht. Ik zou best bij hen willen werken!
jacques:.... met de codenaam Longhorn.
Misschien zijn er nog lezers onder ons die weten waar de codenaam 'Longhorn' voor stand in de jaren 1970 bij IBM.
Een electronische gestuurde bolletjes schrijfmachine met een ingebouwde 50 of 10 tracks tapeloop per track ongeveer een A-4tje. Later bekend als de 82M
Noniempje:Geef deze jobs maar aan de diverse Linux ontwikkelaars. Dan zijn we sneller van het M$ monopolie af...
Peter:Volgens mij is die 32.4 Miljard geen winst maar omzet!!!!!
Zo rijk is Bill nou ook weer niet.
gr,
Peter
Reageer
Preview