KPN handelt mogelijk in strijd met zowel de Wet bescherming persoonsgegevens als het strafrecht door het inzetten van de controversiële afluistertechniek Deep Packet Inspection (DPI) op zijn mobiele netwerk. Met DPI wordt niet alleen het soort data, maar ook de inhoud van de pakketjes geanalyseerd.
Niet blokkeren, wel tariferen
Begin deze week maakte KPN bekend dat het met nieuwe abonnementen komt, waar gebruikers extra betalen als zo ook voip- en chatapplicaties willen gebruiken.
De onrust over mogelijke blokkades suste KPN met het mantra ‘We gaan niet blokkeren, maar tariferen'. De vraag hoe KPN er achter komt wat klanten precies doen, bleef onbeantwoord.
Eerste operator met DPI
Maar tegenover investeerders is KPN een stuk openhartiger. “In ons netwerk kunnen we met deep packet inspection identificeren waar datapakketjes precies heen gaan als ze langs komen", bevestigt Marco Visser, directeur Mobiel Nederland van KPN (zie videostream op 3.33 of beluister onderstaand audiofragment: