
Nieuwe Firefox-beta ondersteunt multitouch
De nieuwe Firefox 4.0 beta 3 ondersteunt multitouch in Windows 7 en handelt Javascript beter af. Door de aanpassingen komt Firefox weer op gelijke voet met Chrome.
De nieuwe Firefox 4.0 beta 3 ondersteunt multitouch in Windows 7 en handelt Javascript beter af. Door de aanpassingen komt Firefox weer op gelijke voet met Chrome.

Nieuwe Firefox-beta ondersteunt multitouch
De nieuwe Firefox 4.0 beta 3 ondersteunt multitouch in Windows 7 en handelt Javascript beter af. Door de aanpassingen komt Firefox weer op gelijke voet met Chrome.
De meest in het oog lopende vernieuwing is zonder twijfel de ondersteuning voor multitouch op Windows 7. Mozilla laat na het downloaden direct een video zien waarin wordt benadrukt hoe goed Firefox daarmee overweg kan. Multitouch is belangrijk omdat Windows 7 waarschijnlijk zal verschijnen op verschillende tablet-pc’s.
Daarnaast is Javascript sneller gemaakt door nieuwe JS values, zodat Firefox weer kan concurreren met de andere browsers. Dat dit lukt blijkt ook uit een test van Infoworld, waarin Firefox 4.0 beta naast Chrome als beste uit de bus komt.
Interface
Verder is de interface veranderd. De tabs staan bijvoorbeeld voortaan helemaal bovenaan, net als bij Chrome, en de reload en stopknop zijn met elkaar geïntegreerd. Verder is er crash protection aanwezig, voor het geval dat plug-ins als Flash onderuit gaan. Ook is er ondersteuning voor HTML5.
De interface ziet er goed uit, meldt Techworld die de browser testte. De browser lijkt wel veel geheugen in beslag te nemen. Dit in tegenstelling tot Chrome.
Chrome 6
Xmarks wordt nog niet ondersteund door de nieuwe beta, daardoor is het niet mogelijk alle favorieten in één keer te openen in tabbladen. De nieuwe versie van Firefox is te downloaden via de site van Mozilla.
Ook Chrome 6 is een nieuwe betafase ingegaan. De nieuwe versie is stabieler, heeft een vernieuwde gebruikersinterface en een verbetering van het synchroniseren van wachtwoorden, bookmarks en andere data. Ook deze beta is via de site van de maker te downloaden.
Weer zo'n sukkel die het verschil tussen inventie en innovatie niet kent, noch in de juiste context kan plaatsen...
Bedankt. Maar, geen interesse.
Kan ook niet, Xmarks is niet van Mozilla. :-)
Het is dus eigenlijk: Xmarks ondersteund de nieuwe beta nog niet. Hoewel...:
http://jezebel.xmarks.com/xmarks-3.8....
Note that this version also contains some new features that we're not ready to announce yet. So please keep this under your hat.
Bron: firefox 4.0 support, link aangepast naar de .xpi van Xmarks 3.8.5
Maar goed, ben zelf geen beta tester, dus ik wacht de uitgave van Firefox 4 wel gewoon af.
Je bedoelt veranderen om het veranderen? Dat lijkt me niet zinvol.
Iets, wat goed werkt bij de concurrent, overnemen lijkt me prima. Zolang je het vervolgens maar niet innovatief noemt.
Ik vind het standaardthema op XP juist een flinke verslechtering. Dit past helemaal niet meer bij Luna, veel te wannabe-glanzend.
Het interesseert mij vrij weinig waar features en veranderingen vandaan komen, zolang het maar lekker werkt. Iedereen jat van elkaar.
Ik snap overigens niet helemaal waarom die crash protection nu vermeld wordt. Dat zat toch al sinds 3.5 in FF?
Overigens vraag ik me af hoe bepaald is dat Firefox meer geheugen verbruikt dan Chrome. In Chrome wordt elke tab als een apart proces geopend. Als ik een behoorlijke hoeveelheid tabs open heb in Chrome, dan begint het bij elkaar toch aardig op te tellen.
Ik zie het helemaal niet als een innovatie, meer als een verandering.
Gelukkig is dit allemaal heel simpel terug te zetten in Firefox.
Klassiek geval van een auto-vergelijking die niet werkt.
In het Verenigd Koninkrijk en Ierland zit het stuur rechts, en die landen maken toch echt deel uit van de EU.
Verder hebben wereldwijd 34% van alle auto's het stuur rechts zitten.
http://en.wikipedia.org/wiki/Right-_and_left-hand_traffic
beter goed gekopieerd dan slecht gecomponeerd en als het werkt, waarom niet. Bij alle autos zit het stuur ook links ( eu)
Multitouch exact geïmplementeerd als Microsoft's table.
"De tabs staan bijvoorbeeld voortaan helemaal bovenaan, net als bij Chrome"
Jeetje, innoveer eens zelf.
Reageer
Preview